KODĖL BIJOME BAKTERIJŲ?

IMG_9673.jpg

Natūralioje aplinkoje pūvanti organika neskleidžia blogo kvapo. Miške niekas negrėbia lapų, neužkasa negyvų gyvūnų, o atvirkščiai - viskas lieka ten, kur nukrenta. O mes atėję į mišką, uodžiame svaiginantį kvapą. Kodėl civilizuotame pasaulyje bakterijos vis dėlto sukelia nemalonų kvapą? Pasirodo, todėl, kad joms sunku suardyti nenatūralias mūsų sukurtas medžiagas. Sveikame dirvožemyje yra daug procentų gerųjų bakterijų. Draugiškos bakterijos gamina daug pagrindinių maisto medžiagų, kurių reikia augalams, augantiems dirvožemyje. Gerosios bakterijos klesti dirvožemyje, kuriame yra daug organinių medžiagų. Kai dirvožemyje trūksta deguonies ir organinių medžiagų, ima daugintis blogosios bakterijos, kurios ir sukelia nemalonų kvapą. Vis dėlto gamtoje natūraliai gerosios bakterijos dominuoja. Tik jas dirvožemyje naikina cheminės trąšos ir pesticidai, o mūsų organizmuose - antibiotikai, prastas maistas, persivalgymas, stresas. 

Įprastinėje žemdirbystėje stengiamasi pamaitinti augalus - juos aprūpinti kaliu, azotu, kitais elementais, o gamtinėje - puoselėjami dirvožemio mikroorganizmai, rūpinamasi, kad dirvožemyje būtų gyvų organizmų, kurie teikia augalams harmoningai subalansuotas maisto medžiagas. Kai chemikalai sunaikina visus mikroorganizmus, dirvožemis virsta dulkėmis. Jokie augalai negali augti dulkėse, kad ir kiek jose būtų įvairiausių dirbtinių trąšų. Cheminėse trąšose trūksta gyvųjų enzimų, kurie garantuoja patį didžiausią dirvos derlingumą ir kitas unikalias jos savybes. Valgydami augalaus, mes gauname pagrindines musm reikalingas maisto medžiagas , kurias sukuria dirvožemio mikroorganizmai. Kuo duagiau organinių medžiagų, ar humuso yra dirvožemyje, tuo vertingesni savo maisto medžiagomis yra jame užaugę augalai. Tik dėl aukštosiomis technologijomis grįstos žemdirbystės daugumos JAV ūkių dirvožemis turi mažiau negu 2 proc. organinių medžiagų, nors dar visai neseniai, prieš visą didžiąją chemijos erą, buvo 60 - 100 proc.  

Visos antibakterinės medžiagos, kuriomis mes veikaime savo kūnus, sunaikina ne tik blogąsias bakterijas, bet ir gerąsias, kurios yra svarbi mūsų natūralaus imuniteto dalis ir padeda kovoti su blogosiomis bakterijomis. Tokie veiksmai mums padaro daugiau žalos, nei naudos. Tai prilygsta nupjauti pirštą tik todėl, kad jame yra rakštis. Geriau vengtume įvairių buitinių valiklių, kurių dauguma yra nuodingi. Bakterijos, jei elgsimės pagal gamtos dėsnius, mums nepakenks, tačiau chemikalai, jei nesumažinsime jų kiekio buityje, tikrai kels vis didesnę grėsmę. 

Todėl jei bijome infekcinių ligų, geriausia stiprinti imunitetą, valgyti maistingus produktus, mankštintis, mažinti stresą, pasitelkti natūralius gydymo metodus, o ne pulti ginkluotis chemija.