Dar kartą apie mėsos valgymą ir plastikinius maišelius

Dar kartą apie mėsos valgymą ir plastikinius maišelius

2012 m. lapkričio 12 d. Los Andželo miesto taryba balsavo už rezoliuciją, kurioje skelbiama ir prašoma gyventojų bent vieną dieną per savaitę atsisakyti mėsos. Rezoliucija ne reikalauja, bet prašo gyventojų pirmadieniais tapti vegetarais - nevalgyti gyvulinės kilmės maisto produktų. Rezoliuciją iniciavę deputatai siekia ugdyti tvarų maisto vartojimą. Tiesa, policija už mėsos vartojimą pirmadieniais nieko nebaus. Tačiau deputatai tiki, kad rezoliucija ras kelius į gyventojų širdis ir mintis. Štai barai ir kavinės pirmadieniais siūlo tik vegetariškus meniu. Beje, deputatų idėjai pritarė ir gydytojai, kurie teigia, kad toks bent vieną kartą per savaitę atsisakymas gyvulinės kilmės maisto produktų sumažins 19 proc. širdies ligų riziką. 

Prieš tai šios idėjos iniciatoriai stojo į kovą su greito maisto restoranais. Los Andžele apie pusė gyventojų yra nutukę arba kenčia nuo per didelio svorio. 

Dar šių metų gegužę Los Andželo miesto tarybos nariai balsavo už atsisakymą plastikinių maišelių. Los Andželas tapo didžiausiu JAV miestu, kuriame uždrausti naudoti plastikiniai maišeliai. Plastikinių maišelių mažmeninės prekybos tinklai turi atsisakyti jau iki šių metų pabaigos. Daugelis ragins pirkėjus įsigyti medžiaginius maišelius arba neštis produktus namo tiesiog rankose. Aplinkosaugininkų teigimu, šios idėjos sėkmės atveju į sąvartynus nenukeliautų 2,7 milijardo plastikinių maišelių. 

"Pirmadienio be mėsos" idėja JAV prasidėjo dar 2003 m. San Franciskas kartą per savaitę mėsos atsisakė 2010 m.  Iniciatyvinė grupė tikisi, kad taip pagerės ir žmonių sveikata, ir sumažės anglies dvideginio išmetimas, bus prisidėta prie kovos su klimato atšilimu.

Parengta pagal dailymail.co.uk, inhabitat.com