Ką dėsime ant šv. Kūčių stalo?

Ką dėsime ant šv. Kūčių stalo?

 Štai tokį šv. Kūčių stalą prieš trejus metus išvydome su BTV operatoriumi nuvykę į Kauną filmuoti "Tarp miesto ir kaimo" laidos prieš pat šventes. "Žolinčių akademijos" vadovė, sveikuolė, daugiau nei dvidešimt metų vegetarė Danutė Kunčienė šv. Kūčių stalą nuklojo tokiais patiekalais, kurių nebuvome nei ragavę, nei regėję. Ir pavadinimai tada visi egzotiškai skambėjo: plikalas, srėbalas, skaniukas, skanskonis... Pasirodo, Danutė surinkusi daugybę senų lietuviškų receptų, kuriems nebereikia net sveikos mitybos ekspertų cenzūros, taip mūsų protėviai valgė ir gėrė ir daugybės šių dienų ligų pavadinimų net nežinojo. Per šventes valgydavo tai, kas tuo metų laiku buvo įprasta valgyti. Todėl per šv. Kūčias ant stalo visad būdavo sėklų, riešutų, šaknų, daržovių ir vaisių. Tiesa, džiovintų. Toli gražu ne egzotinių ir atvežtinių. Tai yra tų, kurie dera čia pat. Sakoma, kad žmogui labiausiai tinka ir labiausiai reikia tų maisto produktų, kurie auga šimto kilometrų spinduliu. O ir užaugti bei sunokti turi patys, ant savo stiebo. Tik tada gausime visų reikalingiausių medžiagų ir vitaminų. 

 

Skaniukas

"Grikių tortas, kūčiukai iš grikių miltų, juodgrūdės ar kanapių sviestelis, saulėgrąžų plikalas, burokėlių pyragas, linų sėmenų užtepėlė,"- Danutė Kunčienė vardija neatsikvėpdama. Ir ne tik patiekalų receptus siūlo, bet ir apie kiekvieno savybes sveikatai pasakoja. Sėklos turi be galo daug biologiškai aktyvių medžiagų, vitaminų ir mineralų. Tai puikus energijos šaltinis, imuninės ir nervų sistemos stiprintojas. 

Danute

Šv. Kūčių stalas turėtų būti saikingai nuklotas. " Nepersivalgyti susirenkame. O kartu pabūti, padėkoti vienas kitam, atleisti, palinkėti sveikatos. Kartu laukti Kristaus gimimo,"- sako Danutė. Todėl žolintė pataria vakarienę būtinai pradėti bendra malda. 

Su meile ir malda kepti duoną, gaminti maistą į Augueco namus Danutę Kunčienę kviečiamės mokinti jau nebe vienerius metus. Geriausiai bendrą virtuvės kalbą Danutė randa su mūsų ilgamete virėja Adelija Ščigliene, kuri visad išklausiusi Danutės, sako, taigi mano mama ar močiutė taip gamino. Adelija skaičiuoja jau septintą dešimtį. Ir per ilgus savo profesinius metus gamino įvairiausių patiekalų, įvairiausių skonių žmonėms. Ir valdžios vyrams, ir dabar štai vaikų darželio vaikams.

ada.jpg

Iš jos patirties, kaip sveikai ir skaniai gaminti semiasi jauna šeimininkėlė Jekaterina ir šį rudenį į mūsų virtuvę įsiliejusios Diana ir Irena. Jos, beje, jau kelias dešimtis metų rengia pobūvius, vestuvių puotas. 

Diana

"Gyvenu netoli Augueco namų, visad eidama pro šalį norėdavau užsukti ir pasmalsauti. Mane visad viliojo sveiko maisto gaminimas vaikams. Kasdien gamindama atrandu kažką nauja. Mokausi iš Adelijos. Ir džiaugiuosi, kai prie jos prieina pavalgę vaikai ir dėkoja už maistą. Ada net ašarą nusisukusi braukia,"- sako Diana.

Šiemet šv. Kūčioms vaišes gamins visa mūsų virtuvės komanda. Norime pasidalinti tuo, ką sukaupėme daugybėje seminarų, paskaitų, ko išmokė mus "Žolinčių akademija". Norime, kad kuo daugiau šeimų sėstų prie šv. Kūčių stalo ne persivalgyti, ne didžiuosiuose prekybos centruose pagamintų patiekalų ragauti, o tokių, kurie gaminti su šviesiomis mintimis ir sveikatos linkėjimais. 

" Esu artistė, šokėja, bet jau daugiau nei dešimt metų kurstau su dukros šeima šį šeimyninį verslą. Iš mažo privataus darželio, išaugome į Augueco namus, kurių virtuvėje planuoju ir organizuoju darbus. Ir pačiai keista, kad niekad savęs neįsivaizdavusi prie puodų, kasdien atrandu gaminimo džiaugsmą. Ir svarbiausia, čia tiek daug kūrybos,"- dalijasi mintimis Dalia Jokūbauskienė, Augueco namų "močiutė". 

Dalia ir Katerina

Jaukaus, ramaus ir prasmingo ruošimosi šv. Kalėdoms. Atlikime "inventorizacijas" ne tik savo namuose, bet ir kiekvienas savo viduje. Pasitikime Kristaus gimimą susitaikę, atleidę, be pykčio, be lėkimo, su meile. Mūsų siūlomą šventinį meniu atsiųsime el.paštu. Rašykite mums ingrida@duzginelis.lt. Užsakymus priimame iki gruodžio 18 d. 18 val.

Ingrida Lauciuvienė