Kodėl pavasarį ima kamuoti lėtinės ligos?

Kodėl pavasarį ima kamuoti lėtinės ligos?

Nesirkime

Jeigu žiemą netinkamai maitinomės, nesilaikėme režimo, pavasarį greičiausiai ims lįsti lėtinės ligos. Todėl pirmiausia labai naudinga pavasario pradžioje po sunkių žiemos valgių išsivalyti organizmą. Jei ne dvasinio, tai bent kūniško pasninko pasilaikyti. Paprasčiausias vienos dienos pasninkas: tarkime tik vaisių, tik uogų, tik daržovių - vieną dieną valgyti tik tas, kurios auga po žeme, o kitą savaitę viena dieną pasirinkti tas, kurios auga virš žemės. Taip pat galėtų būti ir žalumynų pasninkas. Visuomet pasninkaujant būtina gerti vandenį. Sausas pasninkas, beje, taip pat ir pieno produktų, tinka tik labai nedaugeliui. Jo laikosi dvasines praktikas atliekantys ir gerai tai išmanantys.

Valgykime

Norėdami lengviau prisiderinti prie bundančios gamtos, valgykime daugiau grūdų su lauko žolėmis. Paprasčiausias receptas: kelis lapelius garšvos, pienių, builio, jaunų asiūklių sumaišyti su kopūstais, užspausti greipfruto sulčių, dar įpilti aliejaus ar pagardinti žolinčių skanskoniais. Pavasarį sniegui nutirpus, rinkimės vertingus prieskonius. Kiaulpienė - naudinga kepenims, ji šalina iš organizmo nesveikas ląsteles, mažina sąnarių skausmus. Garšva - gerina inkstų veiklą, kvėpavimo sistemos būklę, valo kepenis. Dilgėlė- valo kraują, mažina cukraus kiekį kraujuje, gelbsti sutrikus šlapinimuisi. Mėta - stimuliuoja virškinimo sistemą, teigiamai veikia centrinę nervų sistemą, atpalaiduoja kūną, mažina kraujospūdį. Kraujažolė- gerina virškinimą, stabdo kraujavimą. Agurklė- padeda atsikratyti nerimo, baimių, gerina nervų sistemos veiklą. Pavasario skonis yra rūgštus.

Laikykimės režimo

Pavasarį kuo daugiau judėkime. Bent jau raskime laiko išeiti pasivaikščioti ir nusiskinti tų kelių lapelių salotoms. Namuose turėtų vyrauti vėsuma. Ankstyvą pavasarį reikėtų dar vis anksti eiti miegoti. Bent jau iki 23 val. Dar reikėtų vengti sunkaus fizinio darbo. Tačiau sočiau valgyti turėtų tik tie, kurie visgi dirba tą sunkų fizinį darbą.  

Pavasaris - gimimo laikas

Jei norime būti sveikesni, pradėkime labiau gyventi pagal metų laikų diktuojamą ritmą. Žiema - kaupimo ir laikymo metas, baigėsi, pavasaris - laikas gimimui. ( Ankstyva vasara bus augimo, vėlyva - nokimo arba transformacijų, o ruduo - derliaus nuėmimo ir rinkimo laikas). Todėl svarbu pavasarį skirti "augimui", kad paskui vasarą būtų ką "nokinti" ir rudenį jau derlių nuimti. Be to, kiekvienas metų laikas diktuoja tam tikras emocijas. Žiemą šaltis veikė kaip stresorius, sukeliantis antinkščių reakcijas, kurios prilygsta baimės ir išgąsčio emocijoms. Trumpalaikė emocija yra normali žmogaus reakcija. Tačiau ilgailaikės ir intensyvios emocijos gali tapti ligų priežastimis. Emocijos paveikia vidaus organus, o vidaus organų būklė įtakoja emocijas ir mūsų protinę veiklą. Ypač pavojingos ilgalaikės užslopintos emocijos. Pvz.: pyktis gali pažeisti kepenis, per didelis džiaugsmas - širdį, įjyrus galvojimas - blužnį, liūdesys ir nerimas - plaučius, o baimė ir išgąstis žaloja inkstus. Todėl pavasarį, augimo laikotarpį, reikia išsitiesti ir atsitiesti po žiemos sustingimo. Eiti į lauką, kuo daugiau judėti ir kuo daugiau žiūrėti į žalią spalvą. Būkime atviri, daugiau bendraukime. Atsikratykime pykčio. Tai strateginio planavimo laikas