Apie mus

 

"Dūzginėlio bitutės" - pati pirmoji ir seniausioji "Augueko namų" dalis, nuo kurios ir buvo pradėtas kurstyti šių namų židinys (2001 m.). 
Prieš 18 m. savo vaikų įkvėpti įkūrėme pirmą Vilniuje privatų vaikų darželį individualiame name, su nedideliu uždaru kiemeliu, nuošaliame miegamajame rajone, netoli miško – kad būtų sukurta jauki kaip namuose, šilta, sveika, natūrali oazė augti mažiesiems. Mažos grupės, kasdien gaminamas šviežias maistas, individualus dėmesys, pamirštų vertybių puoselėjimas, sveikos gyvensenos ugdymas. 
Tai pirmas privatus ir pirmas ekologinis vaikų darželis Lietuvoje. 

"Dūzginėlio bitutėse" dūzgia keturios vaikų grupės: 2 - 3,5 m. (grupėje iki 10 vaikų), 3,5 - 4,5 m. (iki 12 vaikų), 4,5 - 5,5 m. (iki 12 vaikų) ir priešmokyklinė grupė (iki 12 vaikų). 

Kaina: 
mėnesio pilnos dienos abonementas - 650 Eur (ugdymas, 3 maitinimai ir užkandžiai), 
mėnesio pusės dienos arba 10 d. abonementas - 450 Eur,

stojamasis mokestis - 150 eur. 
Mūsų stiprybė - ilgametę patirtį ir savo valgiaraščius turinti virtuvė, dirbanti pagal svekos gyvensenos principus.

Gyvenantys Vilniaus mieste ir sudarę trišalę sutartį su mumis ir Vilniaus m. savivaldybe gali gauti 100 eur kompensaciją.


AUGUEKO namai

Vizija - sveiko vaiko, sveikos šeimos, sveikos bendruomenės ir švietimo sistemos Lietuvoje kūrimas. 

Misija - remiantis senosiomis lietuviškomis ir krikščioniškomis vertybėmis bei moderniausiomis pasaulinėmis švietimo ir sveikos gyvensenos kryptimis, ugdyti vaikus, kad jie augtų laisvos, savarankiškos, kūrybingos, sveikos ir dvasingos asmenybės

Tikslai - 2011 m. - "Augueko namai" - sveikos pedagogikos ir sveikos gyvensenos kompasas nuo lopšio iki lazdos. 2012 m. - "Augueko namai" - įtakingas ir patyręs patarėjas švietimo, šeimos ir sveikatos verslo klausimais. 2013 m. - "Augueko namai" - sveikiausias smulkaus verslo Lietuvoje pavyzdys. 2014 m. "Augueko namai": sveikas vaikas - sveika šeima - sveika bendruomenė. Sveikos šeimos puoselėjimo metai. 2015 m. - "Augueko namai" - sąmoningos šeimos metai. 2016 m. - "Augueko namai" - gailestingumo metai. 2017 m. "Augueko namai" - sveikame kūne sveika siela, sodiname ir auginame dorybių medžius.
2018 m. - ekologinio atsivertimo metai: išorinių dykumų pasaulyje daugėja, nes didelės tapo vidinės dykumos, ekologinė krizė mus šaukia į gilų vidinį atsivertimą, tad siekiame pakurstyti kiekvieno aistrą rūpintis pasauliu, pripažinti savo klaidas, aplaidumą ir norėti iš vidaus pasikeisti, padėti susivokti kaip pakenkėme aplinkai savo veiksmais ir negebėjimu veikti. Ekologinis atsivertimas – tai bendruomeninis atsivertimas, todėl telkiame bendruomenę, jungiame bendraminčius, kviečiame suvienyti pastangas, nes neužtenka to, kad kiekvienas taptų geresnis, nepakanka vien individualių gerų darbų, po vieną greitai prarandami gebėjimai...
2019 m. - kuriame naują ugdymo programą - " kaip užauginti gamtos vaikus" ir įduoti jiems dorinių vertybių kompasą. 

Pedagogaipirmas privatus ir pirmas ekologiškas vaikų darželis "Dūzginėlio bitutės" Lietuvoje veikia nuo 2001 m. Vaikus profesionaliai mokyklai ruošia pedagogės, priešmokyklinės grupės auklėtoja Jurgita Kairienė ir Saulė-Jonė Marmokitė, kartu dirbanti ir su penkiamečiais bei vedanti anglų kalbos pamokas, fizinės kultūros užsiėmimus veda Rūta Karelina, trimečius ir keturmečius, ypatingą dėmesį skirianti ugdymui gamtoje, augina auklėtoja Giedrė Dapkutė. Su pačiais mažiausiais dirba auklėtojos  Jovita Čiurlionytė ir Goda Pestininkaitė, kurios kasdienėje rutinoje taiko Montesori ir Trisdešimt milijonų žodžių programų principus. Papildomos veiklos: dailės ir amatų su Gintare Baltušiene, džiazo su A. Noviko džiazo mokykla (muziką veda Iveta Mikalajūnaitė), baleto su Vilte Lauciūte, kineziterapijos užsiėmimai su Agne Purkėne, gamtos pažinimo pamokos su miškininku Raimundu Ereminu bei Jolanta Mikalajūniene, teatro pamokos su mokytoju Baliu Ivanausku, Kindermusik užsiėmimai su mokytoja Austėja.

Ugdymas - Nuo įkūrimo darželyje buvo auklėjama remiantis vokiečių pedagogo Frydricho Friobelio sistema, kurios pagrindinis motyvas - vaikas - tai gėlė, kuriam irgi reikia saulės, šilumos, rūpesčio, laisvės augti bei teisingos priežiūros (iš čia ir kilo pavadinimas ,,vaikų darželis“, vokiškai - "kindergarten"). Pedagogai stažavosi Vokietijoje, Nordhauzene, Jugendsozialwerk tinklo darželiuose. Vėliau ėmėme ugdyti sveikos gyvensenos pagrindus pagal Lietuvos Sveikuolių sąjungos programą bei Vydūno idėjas.
Nuo 2013 m., laimėjęs LR Švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą ugdymo programų konkursą, darželis turi savo individualią Ekologinio ugdymo ir ugdymosi programą - augame ir auginame ekologijos kryptimi. Mums ekologija pirmiausia - tai švarios mintys, švari siela, švarus kūnas, todėl ypatingas dėmesys skiriamas doriniam ugdymui, dvasinei ekologijai. 
Dvasinė ekologija mums: puoselėjant tvirtas dorybes įsipareigoti ekologijai;

  • ugdytis gebėjimą išeiti iš savęs kito link;
  • sąmoningi maži kasdieniai veiksmai – galingi ateities įpročiai (turime pinigų šildymui, bet geriau apsirengiame šilčiau, vengiame vartoti plastiką ir popierių, maisto gaminame protingą kiekį, nereikalingas šviesas išjungiame ir t.t.);
  • praktikuojant tokį elgesį – atsikurti kilnumo jausmą.

Šiuo metu kuriame naują ugdymo programą, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas, kaip užauginti gamtos vaiką, kuris taptų atsakingu už ekologiją ir turėtų tvirtas dorines vertybes.  

 

Darbo laikas

I - IV 7.30 - 18.30
V 7.30 - 18.00