Iš sveiko maisto šventės Palangoje "Augueco" grįžo su diplomu

IMG_3174_360x480.jpg

Apie šventę, kurioje dalyvavo ir "Augueco Dūzginėlio" komanda, Lietuvos Sveikuolių sąjungos svetainėje:

 

Spausdinti

Praėjusį savaitgalį, 2011 m. rugsėjo 30 d. – spalio 2 d., Palangoje vyko jubiliejinė, jau 20 – oji tradicinė sveiko maisto šventė, kurią organizavo Lietuvos sveikuolių sąjunga. Kiekvienais metais ji turi kiek kitą akcentą.  Šių metų šventės tema – „Sveikos mitybos virusas: idėjos furšetams ir dalykiniams pobūviams“. Ši tema pasirinkta neatsitiktinai. Populiarėjant vegetarinei mitybai ir žaliavalgystei Lietuvoje auga poreikis ne tik rasti tinkamų patiekalų kavinėje ar restorane paprastą dieną, bet ir rengti dalykinius susitikimus, priėmimus, vakarus prie stalo, ant kurio tarp įprastų patiekalų būtų gausi įvairovė originalių sveiko maisto užkandžių. Tai tampa nauju restoranų ir kavinių paslaugų kokybės vertinimo standartu tarp sveikai gyvenančių žmonių.

Beveik 500 sveiko maisto mėgėjų turėjo galimybių pasiklausyti įdomių pranešimų, pasivaišinti pačiais įvairiausiais patiekalais, kuriuos paruošė šeimininkės iš Lietuvos sveikuolių klubų - jų buvo per 60. Gražių komisijos vertinimų susilaukė Panevėžio, Elektrėnų, Kauno, Šiaulių, Prienų, Plungės, Pakruojo sveiko maisto "poetai". 

Kaip ir kiekvienais metais, sudaryta komisija rinko ir įvairaus pobūdžio prizais apdovanojo iš visų Lietuvos vietovių suvažiavusių šeimininkių stalus. Šeimininkių šeimininke tapo abiturientė iš Kauno Ona Jasinskaitė. Tai labai gražus ženklas, nes sveikos mitybos tradicijas perima ir naujoji karta. Komisiją, tarpe sveikuolių veteranų, sudarė ir etnologė Gražina Kadžytė, chemijos mokslų daktarė, vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė, Žolinčių akademijos prezidentė Danutė Končienė, Janina Vaizgielienė ir kitos šios srities žinovės. Vertintas tiek patiekalų sveikumas ir skanumas, tiek originalumas ir gražumas. Lietuvos sveikuolių sąjunga išdavė pirmąjį sertifikatą Kauno kavinės "Saulėja" patiekalui "Gilių šokoladas" už atitikimą aukščiausiems sveikos mitybos standartams.

Šventės metu ne tik skanauta skanių ir sveikų patiekalų, bet ir pristatyti sėkmingi sveiką gyvenseną populiarinantys projektai: vaikų darželio „Augueco dūzginėlis“ patirtis, kaip vaikai pratinami prie sveiko maisto, kaip lengvai prie jo pereinama ir kaip sukuriama aplinka, kurioje negalioja "taisyklė", kad lankantis darželį vaikas būtinai turi pradėti sirgti įvairiomis peršalimo ligomis. Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė pristatė spalio mėnesį Šiaulių Gegužių progimnazijoje  startuosiantį Lietuvos ir Šiaurės šalių patirties perdavimo projektą “Sveikesnio pasirinkimo link”. O Nevalstybinių aukštųjų mokyklų asociacijos vykdantysis direktorius Mindaugas Vidugiris supažindino su holistinio ugdymo programa Vilniaus dizaino kolegijoje. Visi šie projektai ir patirtys rodo, kad sveikatos „virusas“Lietuvoje tikrai plečiasi.

Sveiko maisto šventės dalyviai pakviesti į kitą artimiausią renginį, kuris vyks LR Seime spalio 12 d. 13 val. Kovo 11 – osios salėje rengiama konferencija – forumas „Ar įmanoma sėkminga sveikatos programa Lietuvoje“, kurioje visuomenininkai, politikai, merai, dvasinės ir fizinės kultūros puoselėtojai ir kiti sveikuomenės atstovai diskutuos ne apie popierinę, bet praktinę sveikatos programą Lietuvoje. Jiems talkins iš Kanados atvykstanti keturis dešimtmečius Kanadoje vykdomo projekto „ParticipACTION” prezidentė Kelly Murumets.

„ParticipACTION“ nuo 1971 m. buvo Kanados simbolis ir reikšmingas prekinis ženklas. Kanadoje ši organizacija užima išskirtinę vietą sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, sporto visiems ir rekreacinio turizmo srityje. Dabar „ParticipACTION“ yra išplėsta ir tapusi tarptautiniu „PARTICIPATION“ tinklu. Nuo 2007 m. jam vadovauja Kelly Murumets, kuri  atvyksta pasidalinti patirtimi ir su Lietuvos sveiko gyvenimo būdo propaguotojais. Visi maloniai kviečiami pasisemti patirties ir diskutuoti kaip nuo popierinių ir neveikiančių sveikatos programų pereiti prie praktinių ir sėkmingai įgyvendinamų.