Pasaulyje garsios " Participaction" programos prezidentės viešnagė

 

   
Tarptautinę konferenciją LR Seime ves pasaulyje žinomos programos „ParticipACTION” prezidentė  
 
Vos prieš kelias savaites, š.m. rugsėjo 20 d., Niujorke, 66-toje Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos sesijoje, dalyvaujant pasaulio šalių ir vyriausybių vadovams buvo priimta politinė deklaracija "Dėl neinfekcinių ligų profilaktikos ir kovos su jomis". Deklaracijoje atkreipiamas dėmesys, kad neinfekcinės ligos pasaulyje yra pasiekusios epideminį lygį ir nusineša milijonus gyvybių, sudaro labai didelius ekonominius nuostolius, tad valstybių vadovai privalo imtis neatidėliotinų priemonių šias problemas spręsti. Tam būtina įgyvendinti rezultatyvias sveiko gyvenimo būdo skatinimo programas, priklausomybių kontrolės priemones.
Todėl  visuomeninės organizacijos, 2010 m. aiškiai pabrėžusios, kad pernai pasibaigusi 12-a metų trukusi Lietuvos sveikatos programa patyrė fiasko, tęsia diskusiją šia tema ir 2011 m. spalio 12 d. 13 val. kviečia visus į tarptautinę konferenciją 
 
„AR ĮMANOMA SĖKMINGA SVEIKATOS PROGRAMA LIETUVOJE?”
Konferencija vyks LR Seimo Kovo 11-osios salėje, Gedimino pr. 53, Vilniuje.
Šiais metais patirtimi pasidalinti atvyksta keturis dešimtmečius vykdomo Kanados nacionalinio projekto „ParticipACTION” prezidentė ir generalinė direktorė Kelly Murumets, kuri jam vadovauja nuo 2007 m. 
 
PROGRAMA
13.00 - 13.15 – Sveikinimo žodis, įžanga
13.15 - 13.30 - "Kada lietuviai taps pozityvesni ir sveikesni?". Klinikinė psichologė, socialinių mokslų daktarė, MRU Psichologijos katedros docentė, Vadybos ir psichologijos instituto direktorė Aistė Diržytė, 2007 m. vieno iš skaitlingiausio moterų žurnalo išrinkta „Metų optimiste".
13.30 – 14.00 - "ParticipACTION – nacionalinio fizinio aktyvumo ir sporto visiems judėjimo variklis.“ K. Murumets, Kanados fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinančios nacionalinės organizacijos ParticipACTION prezidentė ir generalinė direktorė, esanti įtakingiausių Kanados moterų TOP 100.
14.00 – 14.15 - "Lietuvos sveikuolių sąjungos idėjos virsta realiais darbais". (Pastarųjų metų pozityvūs pavyzdžiai Lietuvoje - tarp jų ir "AUgueco Dūzginėlio" sveikatingumo programos įgyvendinimas) Sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.
14.15 – 15.45 - Sveikuomenės forumas, kuriame visuomenininkai, politikai, miestų merai, dvasinės bei fizinės kultūros puoselėtojai ir kiti  sveikuomenės atstovai diskutuos ne apie popierinę, bet praktinę sveikatos programą Lietuvoje, apie galimybę Lietuvoje paskelbti Sveikatos ir sveikatinimo metus.
Forumo metu bus pasirašyta Sveikatos Olimpiados sutartis tarp sveikuomenę atstovaujančių Sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų ir Tautinio olimpinio komiteto dėl sutartinės veiklos įtraukiant į fiziškai aktyvų, sveiką ir darnų gyvenimo būdą visą visuomenę.
Konferenciją - forumą organizuoja Lietuvos sveikuolių sąjunga, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai, Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba talkinant kitoms visuomeninėms organizacijoms, bendradarbiaujant su valstybinėm institucijom.