IR MES TEN BUVOME - NUOTRAUKOS LIUDIJA

IR MES TEN BUVOME - NUOTRAUKOS LIUDIJA

Po Ekodaiktų festivalio - vilties dar daug, gyvenimas teisingas, šviesus ir džiaugsmingas

Trakų rajonas, Gerviniai, 2012 06 12 d.

Didelė, graži, spalvinga, išradinga ir kūrybinga šeima, begalė gerų emocijų, besišypsančių veidų jūra, minia krykštaujančių vaikų – tai yra tai, ką savo namų kieme troško ir svajojo pamatyti Ekodaiktų festivalio sumanytoja Birutė Jakučionytė Iljin. Praėjusį savaitgalį Ekodaiktų festivalis šurmuliavo Trakų rajone, Gervinių kaime. Čia sveikai vaišinosi, sportavo, meditavo, linksminosi ir ekologiškomis mintimis, darbais ir daiktais keitėsi per 60 dalyvių ir per 2000 svečių.

„Faktas kaip blynas - jau laukiame kitos vasaros. Po tokios sėkmės planuojame ir kitų metų antrą vasaros savaitgalį surengti tokį patį festivalį ir sulaukti dar daugiau sveikų iniciatyvų bei sveikų lankytojų”, - įsitikinusi Birutė Jakučionytė. Ekodaiktų festivalio idėjos autorės ir rengėjos teigimu, “svajonė išsipildė su kaupu, širdis sklidina laimės”: „Mano tėčio lenktos ir raižytos lazdos, mamos megztos blauzdinės, seserų megztos riešinės, vaikų siūloma uogienė, sūnaus sendaikčių muziejus, mūsų šeimos rinkta žolelių arbata ar sesers vyras, grojantis gongais, dainuojantys draugų vaikai, kuriantys ir laimingi tėčiai, santūrios besiilsinčios mamos – tai mano pasaulio dalis, kuria norėjau pasidalinti. Esu labai laiminga, kad norinčių pasidžiaugti tuo mūsų pasauliu per porą tūkstančių. Tai suteikia viltį.”

Šventėje visą dieną praleidusi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė mano, jog tokias iniciatyvas visokeriopai reikia palaikyti ir skatinti, žinoma, pradedant nuo pačių savęs. “Visiškai pritariu Ekodaiktų festivalio tikslui - suburti ekologiją ir natūralumą propaguojančias šeimas, socialiai atsakingus verslininkus, menininkus, kūrėjus, pedagogus, akademinę bendruomenę keistis idėjomis, dalintis patirtimi, parduoti ar įsigyti pačių pagamintų, ekologiškų ar natūralių prekių, išmokti naujų amatų, įgyti teisingų žinių ir savo pavyzdžiu bei darbais skleisti pasauliui teisingo ir šviesaus gyvenimo idėjas. Tai, mano supratimu, siektinos Lietuvos portretas. Nuoširdus dėkui iniciatoriams.”, - sakė LR Seimo narė D.Mikutienė.

Visa eko-para buvo skirta šeimai, taip pat jaunimui, tačiau patirtimi dalijosi ir garbaus amžiaus žmonės - mokė žoliauti, skaitė paskaitas apie sveiką tėvystę, negailėjo paslapčių apie amatų tradicijas. Ekodaiktų festivalis subūrė marias sveiką gyvenseną propaguojančių žmonių. „Tai buvo ne renginys, ne festivalis, ne šventė, o reiškinys. Tiek sveikų žmonių vienoj vietoj, tiek švarios energijos, tiek noro duoti, o ne gauti - protu tikrai nesuvokiama. Toks Metų Įvykis. Tokia Tiesa, Šviesa ir Džiaugsmas. Iš Didžiųjų”,– emocijų neslėpė žurnalistė Gabija Vitkevičiūtė.

Festivalio metu buvo fiksuojamas Lietuvos rekordas – Ilgiausias saldainių popierėlių kilimas. Jo ilgis - 5013 m. Ekodaiktų šeimininkams idėja “kažką daryti su saldainių popierėliais” kilo Kalėdų laikotarpiu, kai vaikai gauna begalę saldainių, o apie šiukšles nepagalvoja. Daugybė šalies mokyklų atsiliepė į šią iniciatyvą ir Ekodaiktų festivalio lankytojai patys įsitikino, kokie įspūdingi “šiukšlių” ornamentai atsiranda be dotacijų ir niurzgėjimo, esą nėra lėšų ir galimybių.

Ekodaiktų festivalį rengė iniciatyva Ekodaiktai.lt, kurie kasdien siekia šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą, skatinti įmones kurti socialiai atsakingą verslą, diegti platesnį ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimą, sveiko maisto vartojimą, skatinti kūrybingumą ir inovacijas versle.