Nuo Užgavėnių iki šv. Velykėlių

Nuo Užgavėnių iki šv. Velykėlių

 Po Užgavėnių jau kitą dieną pradėjome skaičiuoti keturiasdešimt dienų iki šv. Velykų. Kadangi pasninko vaikams laikytis nereikia, vis dėlto susilaikymų turime ir darželyje. Tai puikiausias gerųjų savybių ugdymo laikas: gerumo, gailestingumo, pagalbos kitiems, meilės, atjautos. Ir vaikams, beje, tai patinka. Draugystė tik stiprėja. Visgi ramybės darželyje ne tiek jau daug galima sulaukti: šurmulio pakanka. Ypač besiruošiant Kaziuko mugei. Visą savaitę iki šv. Kazimiero dienos, kovo 4 - osios, amatų klasėje sunku palaikyti tvarką: lipdoma iš molio, liejama iš vaško, karpoma iš popieriaus, veliama iš vilnos. Virtuvėlėje vis dažnesnės maisto gaminimo pamokos. Kaziuko mugė - ne mugė be vaikų keptų sausainių. Kovo 4 d., mieste nušurmuliavus didžiajam Kaziukui, tėveliai kviečiami į darželio mažąjį pirkti vaikų darbelių. Po Kaziuko visos istorijos, pasakojimai jau pinami apie šv. Velykų laukimą. Darželis įprastai jas švenčia pasitinkant Vaikų Velykėles. Šiemet šv. Velykų vaidinimas - kovo 5 d., penktadienį 11 val. ir 17 val. 

uzgavenes

 Šie metai Seimo paskelbti Sveikatingumo metais, todėl darželis, būdamas Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų nariu, visus mėnesius koja kojon žygiuoja pagal paskelbtas temas. Vasario mėnuo skirtas grūdinimuisi. Sveikatos pamokėlėse vaikai mokosi visų grūdinimosi metodų. Kadangi lengviausias būdas - kuo daugiau būti lauke, tai jis labiausiai ir mėgiamas. Nepaisant darganotų žiemiškų orų. Moksliniai tyrimai rodo, kad vaikai dažniau suserga ne sušalę, o perkaitę. O rečiau serga tie, kurie daugiau laiko praleidžia lauke. Net miegoti verta lauke, čia labiau tinka tiems, kurie dar telpa į vežimėlius. Labai svarbi priemonė yra ir vanduo. Taip pat kvėpavimas. Todėl sporto pamokėlėse, jogoje tam skiriamas itin didelis dėmesys. Smagus ir vaikščiojimas basomis per gintarą, druską, grikius, žirnius. Vakarais vis dažniau vaikai prašo Irmos kvapų pamokėlių. Jau labai greitai pajusime ir gaivų pavasario kvapą ir galėsime atlapoti langus. 

Kiskune

Tėveliams tęsiamas Augueco interviu ciklas: būkime sveiki ir laimingi. Vasario 23 d. aromaterapijos žinovė Laimė Kiškūnė dėlioja eterinių aliejų dėžutę vietoj namuose visų turimų vaistinėlių. Kovo 16 d. jau kalbėsime apie sveikatą iš daržovių, vaisių, prieskoninių žolelių. Tik kaip visa tai užsiauginti, kad ir ant palangės, bet teisingai? Apie tai patirtimi dalinsis gamtinės žemdirbystės specialistė Rita Susnienė. Beje, darželis gamtine žemdirbyste jau bando verstis antrus metus. 

Seminarai apie tėvų ir vaikų santykius su Vaidu Arvasevičiumi vyksta kiekvieno mėnesio paskutinį šeštadienį. Išskyrus prieš šv. Velykas. Šis seminaras keliamas į kovo 16 d.