5 pienių žiedai arba 10 lapų kasdien

5 pienių žiedai arba 10 lapų kasdien

Verdame pienių medų ir ruošiame šaknų mišinius

Augueco krautuvėlėje jau galima įsigyti šviežio vertingo pienių medaus. Kiaulpienių vaistines savybes daugelis lygina su ženšeniu, kurio dabar pavasarį reikėtų kasdien suvartoti po 5 žiedus arba 10 jaunų lapų.

Diedukai arba gyvybės šaknis – taip kiaulpienes vadindavo mūsų močiutės. Tiesa, Europoje pirmą kartą pienės šaknys imtos vartoti 1485 m. Jos žadina apetitą, reguliuoja virškinamojo trakto darbą, gerina medžiagų apykaitą, vartojamos net kaip kraujavimą stabdanti ar vidurius laisvinanti priemonė. Kiaulpienės turi antioksidacinių savybių, padeda atsikosėti, varo iš žarnyno parazitus. Kiaulpienių šaknyse telpa visa Mendelejevo cheminių elementų lentelė: jos turi daug kalcio, kalio, natrio, mangano, geležies, vario, taip pat vitaminų A, B, E, C. Šaknyse yra 40 proc. Inulino, dervų, kaučiuko, organinių rūgščių, lecitino. Geriausios šaknų vaistinės savybės būna antrus trečius augimo metus. Šaknis geriausia rauti anksti pavasarį arba vėlai rudenį. Išrautas šaknis reikia gerai nuplauti, pavytinti, susmulkinti ir išdžiovinti.

Tačiau kol pienės žydi, verta išsivirti ir pienių žiedų medaus. Mat, kiaulpienės bene vienintelis augalas, kurio visos dalys yra naudingos: ir žiedai, ir lapai, ir šaknys. Todėl daugelis jas lygina su ženšeniu. Prancūzų medikų delegacija Lietuvoje stebėjosi, kaip pavyko lietuviams tiek pienių laukų užsėti. Prancūzijoje, Olandijoje, Austrijoje, Vokietijoje kiaulpienės jau nunykusios ir auginamos specialiai plantacijose. Mes gi iki šiol su jomis „kovojame“ ir sukame galvas, kuo nupurkšti, kaip išnaikinti. Kol pienės dar nėra peraugusios, lapais galima gardinti salotas, juos plakti į žalius kokteilius kartu su vaisiais, o iš žiedų virti medų. Kasdien patariama suvalgyti po 10 kiaulpienių lapų arba penkis žiedus. Tiesa, bitininkai sako, kad tokį produktą vadinti medumi yra kiek per skambu. Galbūt sirupu. Nors sudėtis jo tikrai nebloga: žiedadulkės ir trys ketvirtadaliai cukraus.

Augueco namų virėjos jau prigaminusios šviežio pienių medaus. Užsukite į mūsų e – krautuvėlę.