Ir skanus gi šitas miškas! Fotoreportažas iš mokytojos Austėjos ekskursijos prisimenant M. Lukšienę

Ir skanus gi šitas miškas! Fotoreportažas iš mokytojos Austėjos ekskursijos prisimenant M. Lukšienę

Šiemet sukanka šimtas metų, kai gimė garsi literatūrologė, kultūros istorikė, edukologė Meilė Lukšienė. Mokslininkė yra vienintelė lietuvė apdovanota UNESCO J. A. Komenskio medaliu, kuris skiriamas už ypač svarbius nuopelnus švietimo srityje. Šie metai Seimo pavadinti Meilės Lukšienės jubiliejiniais metais. Todėl numatyta daugybė didelių renginių: skaitymų, parodų, konferencijų, atminimo lentų atidengimų, knygų leidimo, filmų kūrimo, muziejų atidarymų. Meilė Lukšienė – Lietuvos švietimo reformos pradininkė, daugybės švietimo knygų autorė, mokytoja, dėstytoja.

Mokslininkės anūkė Austėja Ikamaitė – mūsų darželio mažųjų muzikos mokytoja pagal Kindermusik sistemą. Todėl Augueco Dūzginėlis nutarė prisijungti prie šviesuolės metų minėjimo ir išsiruošė į žygį „ Meilės Lukšienės keliais“. Mokytoja Austėja vaikus pasitiko prie Kalvarijų šv. Kryžiaus kelio, kuriuo vinguriuodama pasakojo močiutės vaikystės ir jaunystės istorijas, rodė pirmuosius sodus, kurie ir buvo kadaise išdalinti to meto profesūrai.

Kadangi vaikai dar maži, rimti faktai iš edukologės gyvenimo, dar suniai įkandami. Tačiau pats žygis įspūdžių paliko ir galbūt mokyklose, išgirdę Meilės Lukšienės pavardę, jau galės šį bei tą papasakoti ar bent pasakyti, kad girdėjome girdėjome apie ją. Ir net su jos anūke kartu dainuodavome. Mat, keliauti per mišką, valgyti kiškio kopūstus, rūgštynes, gerti žiedų nektarą, gaivintis šaltinio vandeniu buvo pati puikiausia išvyka sulaukus ilgai nenorėjusio ateiti pavasario.

Iš vaikų pokalbių: „ Bet koks skanus šitas miškas!- negali atigėrėti Ieva. Enėja, eidama iš paskos jai antrina: „Aš tai norėčiau net apsigyventi šitame miške. Pasistatyčiau namelį iš šakų ir lapų ir valgyčiau sau gėlių salotas!“

Kalvarijos3KalvarijosKalvarijos2

Kalvarijos4Kalvarijos5kalvarijos6