Šv. Velykų stalui

Šv. Velykų stalui

Velykinį meniu ruošiame pagal senąsias tradicijas ir kuo sveikesnį. Tradiciškai pavasarį darželyje šv. Velykų stalo papročius pristato Danutė Kunčienė iš "Žolinčių akademijos".  Jos siūlomos vaišės yra ir skanios, ir sveikos, ir dažnai netikėtos. Šiemet Danutė atvyksta paskutiniąją Didžiąją savaitę prieš šventes. Balandžio 14 d. 16 val. Augueko namų Sveiko maisto dirbtuvėse ji pristatys visų šv. Velykų dienų valgius, papročius ir paneigs stereotipus, kad svarbiausias stalo valgis yra margutis. Kartu su Danute gaminsime senovinius, lietuviškus velykinius patiekalus.
Augueko namų virtuvę dar pernai metų pabaigoje papildė vegetarinių patiekalų linija "Taikus skonis". Todėl šioms šventėms kviečiame užsisakyti ir sveikų, vegetarinių velykinių valgių. Augueko namų virėjos jau daugybę metų padeda visoms šeimininkėms paruošti šventinius stalus. Užsakymus priimame iki balandžio 16 d. Asortimentą galima rasti štai čia: http://www.augueko.lt/taikus-skonis.
Pernai labiausiai visų pamėgtos buvo "velykinės bobos" ir "bobutės", kuriose vietoj baltų miltų - speltos, razavi ir avižiniai, vietoj balto cukraus - razinos. Taip pat salotos su daigintomis sėklomis, užtepėlės ir sviesteliai su sėklomis, karšti daržovių troškiniai. Šiemet siūlome naujieną - vegetarinius tortus, kurie kepami iš speltos miltų, be kiaušinių, vietoj šokolado naudojamas kerobas, su vaisiais. 

dscf3097.jpg