Masažai vaikams ir kūdikiams

Masažai vaikams ir kūdikiams

„ Maitinkime kūdikį ne vien pienu. Reikia jį paimti į rankas, reikia jį paglostyti, reikia kalbėti kūdikio odelei, kūdikio nugarytei, kurios taip pata alkanos kaip ir jo pilvukas“ Gydytojas Frederick Leboyer.
 

Devynis mėnesius motinos įsčiose kūdikis nuolat jaučia supimą. Mama vaikšto, plaukioja, mankštinasi, galų gale atsistoja, atsisėda, apsisuka, susilenkia... Jaučia, kaip jį nuolat pamažu liūliuoja. Net kai mama stovi ir nejuda, mažylis jaučia ritmingą kvėpavimą bei širdies plakimą. Ir staiga – nieko. Viska ssustoja, jis patenka į išorės pasaulį ir jaučiasi paliekamas tamsoje, tyloje, vienatvėje. Todėl būtinai reikia kūdikį sūpuoti, glostyti, myluoti, kad jis jaustųsi reikalingas ir mylimas. Nereikėtų apsiriboti vien fizinių poreikių tenkinimu. Nuo pat pirmų gimimo akimirkų kūdikis turi ir kitų poreikių. Dažnai net nesuprantame, kad kūdikis verksmu mus kviečia apginti jį nuo vienatvės. Netiesa, kad kūdikis pripras būti nešiojamas, supamas rankose, nebenorės gulėti lopšyje. Gerokai svarbiau patenkinti jo draugijos ir globos poreikius. Tyrimai įrodė, kad vaikų supimas gerina atmintį, kuri bus reikalinga vėlesniais metais. Supimas padeda jaustis mylimam, gerina kvėpavimą ir organizmo aprūpinimą deguonimi, stiprina raumenų tonusą, padeda virškinimo sistemai virškinti maistą, skatina pasitikėjimą savimi.

Vaikas gali turėti puikius gebėjimus mokytis geometrijos, tačiau tai dar nereiškia, kad jis jos mokysis gerai. Mokymuisi įtakos turi: susidomėjimas, susitelkimas, kantrybė, gera emocinė pusiausvyra. Todėl galvodami apie protinį lygmenį, negalime pamiršti ir emocinio. Protas reiškia gebėjimą galvoti, bet reikia turėti norą galvoti ir apskriti nuspręsti, tai daryti. Vaikai, per pirmuosius dvejus metus įgiję pasitikėjimą savimi, paskui geriau mokosi.

Masažą geriausia atlikti lėtai ir tyliai, pasiduodant jo ritmui. Kuo lėtesni ir darnesni judesiai, tuo didesnis efektas. Po masažo labai tinka vonia, kuri harmoningai užbaigia šią veiklą ir kurioje nuplaunami masažo aliejaus likučiai, o vaikutis atsipalaiduoja.

Nepamirškime, kad vaikutis yra masažuojančios mamos ramumo ar įtampos atspindys, tarytum jos veidrodis.

Masažas - tai nepaprastai intymus, nežodinis būdas perteikti mažyliui savo meilę. Masažo metu per jautrią odelę stimuliuojami lytėjimo pojūčiai. Kūno sąlytis, masažas, glamonės yra pagrindinis švelnumo šaltinis pirmuosius gyvenimo metus. Didžioji dalis informacijos patenka per odą, todėl per sąlytį lavinamas mažylio protas.

Ispanų gydytojų ir psichologų komanda, atlikusi tyrimą, nustatė, kad mažyliai, su kuriais mamos nuolat susirinkdavo į masažų pamokėles, o paskui dar masažuodavo namuose, mažiau sirgdavo. Mažylių organizmas funkcionuodavo geriau, geriau veikė virškinimo ir kvėpavimo sistemos.
 

Nuo kovo 1 d. Augueko namuose galima registruotis į individualius vaikų masažus ( ajurvedinius, aromaterapinius, stiprinančius), taip pat į mamų apmokymus daryti kūdikių masažą. Registracija irma@augueko.lt.