Gavėnia - auginkime tradicijas ir išlikime bendrystėje

Gavėnia - auginkime tradicijas ir išlikime bendrystėje
Artėja Gavėnia. Taigi ir Užgavėnės jau tuoj. Nuo seno turėjome tradiciją eiti mokintis ir gamintis papjė mašė technika kaukes. Dar, beje, kai kurios jos iki šiol mūsų rekvizitų sandelyje yra. Šiemet kviečiu su linksmybėmis susilaikyti, o labiau susikoncentruoti į esmę, nes išties jei žiūrėtume tradicijų, Užgavėnės kaip nei viena kita šventė buvo labai nukrypusios nuo esmės, o likusios labiau prie detalių.
Senosios Užgavėnės būdavo sekmadieniais. Užgavėnių antradienis atsirado labiau prieš Pelenų trečiadienį. Paskutinė diena prieš Gavėnią. Taigi Kanapinis nugalės Lašininį - o ir mes įžengsime į pasninko, susilaikymo, susitaikymo laiką. Ilgą. Iki pat šv. Velykų. O sudeginta su visomis negandomis Morė prigamins ir tų pelenų, reikalingų trečiadieniui.
Beje, į Užgavėnių persirengėlių eitynes labiau eidavo vyrai. O vaikai su moterimis juos sveikindavo. Po sekmadienio mišių persirengėliai kviesdavo į kiemą ir į ratą - tarsi sukdami su šokiais ir dainomis metų ratą link pavasario.
Beje, gausiai valgydavo ne tik blynų, bet ir pieno produktų. Riebaus maisto.
Dar Užgavėnese akcenduodavo atsiprašymą. Jei atleisime, bus ir mums atleista, jei būsime gailestingi, ir mums bus gailestingi. Ši tradicija labai graži! (Beje, Bulgarijoje ši tradicija likusi iki šiol ir net premjeras per tokias mišias atsiprašo visos savo tautos). Ypač atsiprašyti mokomi vaikai.
O Morė - į ją sudedamos nuoskaudos, pykčiai, negerumai.
Kaukes irgi atsirinkime. Be velniukų, žydukų, čigoniukų. Išties laikui bėgant kaukes irgi labai transformavosi.
Auginkime tradicijas ir išlikime bendrystėje.