Kovą ypatingą dėmesį skiriame DARBŠTUMO dorybei

Kovą ypatingą dėmesį skiriame DARBŠTUMO dorybei Šiuo metu darželio kasdienėse veiklose, ritualuose, pašnekesiuose, žaidimuose bei kūrybinėse dirbtuvėse ugdome kiekvieno darbštumo dorybę. 
Ką šių dienų vaikams reiškia žodis "darbas": tėvų profesiją, kasdienį ėjimą į darbovietę, kokią darbo prasmę jie mato mūsų, suaugusiųjų, pasaulyje ir ar jie siekia ugdyti darbštumo dorybę?
Kiekvienas mūsų nesuskaičiuojamą galybę kartų yra girdėję jog "darbas žmogų puošia" ir šis posakis liaudyje kartais vartojamas pasitelkiant lengvą ironiją, kuomet siekiama "pastumti į priekį" nenorintį dirbti. Tačiau niekas negalėtų ginčytis, kad darbas, sudarydamas didelę dalį žmogaus gyvenimo, iš tiesų keičia, augina bei praturtina žmogaus asmenybę. Tad jis iš tiesų puošia žmogų patirtimi, išmintimi.
Darbas praturtina asmenybę. Įgydamas tam tikrų pareigų, kurdamas aiškiai apčiuopiamą pridėtinę vertę asmuo ima save identifikuoti kaip pilnavertį, svarbų bendruomenės narį ir tokiu būdu siekia pozityvios bei sėkmingos socializacijos jį supančiame pasaulyje. Taip pat darbas ugdo atsakomybės jausmą, suteikia žmogui galimybę realizuoti save.
Be abejo, negalima nepaminėti ir to, kad darbštūs žmonės - tai neišvengiama ir bene svarbiausia kiekvienos bendruomenės sudėtinė dalis. Juk darbas, kad ir koks kartais paprastas, smulkus bebūtų, kuria pridėtinę vertę bei padeda skleistis visos bendruomenės gerovei.
Grąžinkime rankų darbui orumą. Žinios gali būti perduodamos ir per rankas. Tobulėjantys darbo įrankiai, metodai, technologijos užgožia darbo paprastumą. O žmoniškumo pusiausvyrai reikia rankų darbo. "Intelektualinį nutukimą" gydo rankų darbas. Atraskime su vaikais džiaugsmą, dirbdami žemę, meistraudami, kurdami. Todėl prijunkime dar kelias dorybes: UOLUMĄ, SMALSUMĄ IR KŪRYBIŠKUMĄ.
Tyrinėti ir atrasti. Idėjas pasitikti ne su "kaip", o su "vau". Auginkime "vau" vaikus. Darbas ir svajonių auginimas yra dar kelios meilės išraiškos. Kovo mėnesį sėjame sėklytes, tvarkome mišką, kiemą, gaminame inkilus ir juos keliame. Meistraujame Kaziuko turgeliui. Mokomės tausoti tai, kas sukurta žmogaus rankomis. Taisome sulūžusius žaislus, o ne ieškome, kur naujų nusipirkti. Netausojimas, neprisiėmimas atsakomybės, nesirūpinimas, neglobojimas vieni kitų ir aplinkos rodo širdies kietumą. Nepalikime naikinimo ženklų.
TAD.... MAŽIAU KALBŲ - DAUGIAU DARBŲ. KOVĄ MOKINAMĖS BŪTI DARBŠTŪS.